KONST / Litografier / Färglitografi 13877294
nr 1387 7294
Paul Holsby
(1921-2007), Sverige
Färglitografi, "Katten Kristina". Signerad, numrerad 1/35, daterad 1956. Motivet: 27x37cm, yttermått inklusive ram: 49x58cm
Paul Holsby, född 1921 i Norrtälje, död 2007, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:15:27
100 kr
250 kr
350 kr
Paul Holsby
Läs mer om Paul Holsby